מדברי מנהל תיכון קלעי ד"ר אבי בנבנישתי

משפחת קלעי היקרה!

 לפני שבוע ציינו יחד את יום השואה והדגשנו את החוט המקשר בין השואה שניחתה על העם היהודי, לבין המאבק על עצמאות ישראל. היום אנחנו  מציינים את המחיר ששילמו עשרות אלפי משפחות בישראל, במאבק על עצמאותה של המדינה. באלפי בתים, נשמעה הנקישה הנוראה בדלת, והחיים עצרו ממסלולם.
הכאב והאובדן לא פסחו גם על  תלמידינו שנפלו במערכות ישראל .
על לוח הזיכרון חקוקים שמותיהם של בוגרינו, שכמותכם : אהבו ללמוד את מקצת המקצועות ,שכמותכם אהבו לשחק כדורגל, שכמותכם אהבו לטייל וחלמו לאהוב.
הם נשארו צעירים לנצח. בגופם הצעיר שילמו את המחיר הכבד ביותר במאבק על עצמאותה ובטחונה של המדינה. הם הותירו אחריהם, עשרות משפחות אבלות וכואבות, ותחושה של אובדן על חיים צעירים ומלאי תקווה שנגדעו בטרם עת.

 סאת הייסורים לא פסחה על בית הספר גם בשנים האחרונות. ליווינו למנוחת עולמים את בוגרי בית הספר: טל שיינפלד, יעל יקותיאל, ויובל מנע זיכרונם לברכה, וחשנו את כאבם הקשה מנשוא של המשפחות היקרות הנושאות את יגונם באצילות ובכאב.

המעבר בין יום הזיכרון הקשה מנשוא, לבין חגיגות יום העצמאות הממלאות את ליבנו גאווה רבה, הוא לפעמים בלתי נתפס. אלה הם חיינו בארץ הזאת, שילוב של כאב ואובדן, עם גאווה עמוקה על יצירה נפלאה, והישגים מרשימים. מסכת הייסורים עדיין לא תמה,  עדיין מיתמרים מעלינו עננים שחורים, המבשרים פורענות, ועדיין אנחנו מחכים עד  כאב, לימים אחרים של שלום ותקווה.

 אני פונה למנהיגנו למצוא את הנתיבים הראויים להבטיח לדור הצעיר והנפלא שלנו, עתיד של תקווה ויצירה ולא של סבל ומכאוב. על מנהיגינו מוטלת החובה להפסיק את מעגל הקטל והאימה. שבענו מהכאב והשכול ואנו כמהים לשלום ותקווה.

 בואו נישא יחד תפילה גדולה, שיגיעו ימים אחרים, שיבשרו על תקווה חדשה של שלום. מי ייתן ונוכל לברך יחד את התפילה היהודית המסורתית: "עושה שלום במרומיו, הוא ברחמיו יעשה שלום עלינו ועל כל עמו ישראל ואמרו אמן"

 

 

 

 

 

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות