קלעי שמח לברך את אלה מנשה מי"ב1 על קבלת תעודת הצטיינות מבסיס המשמר האזרחי של משטרת רמת-גן על תרומה יוצאת דופן בפעילותה ההתנדבותית שלאחר שעות הלימודים, במסגרת תכנית ההתפתחות האישית והמעורבות החברתית.

אלה מנשה: ״ההתנדבות  נתנה לי בטחון, כוח וכלים לחיים. היום אני יכולה להסתכל לאנשים בעיניים״

אלה  קיבלה תעודת הוקרה מיוחדת על התנדבותה במשטרה. אלה התנדבה בשלוש השנים האחרונות בתחנת המשמר האזרחי של משטרת רמת-גן. התנדבות שהחלה בפטרולים ליליים, נמשכה בקורסים מקצועיים ותפקידי פיקוד והסתיימה בסיורים מבצעיים במשמר הגבול. ראיון קצר עם אלה מגלה את העצמה הייחודית הגלומה בפעילות החברתית על כל סוגיה השונים.

מה המסר שלך לאחר שלוש שנים של התנדבות?

אני רואה חשיבות רבה בפעילות התנדבותית של בני הנוער ולא רק כדי לצאת ידי חובה ולא רק כי "חייבים את זה לבגרות".  אני רואה חשיבות רבה להתנדבות דווקא למשטרה שתפקידה לאכוף את החוק ,לדאוג לאזרח לשמור על כולנו. לפני שהתנדבתי למשטרה היה לי דמוי שגוי על השוטרים ועל המשטרה. אני חושבת שצריך לעשות הסברה נכונה גם בבתי הספר גם למבוגרים בכל הקשור לפעילות של המשטרה ולהסביר  שהמשטרה היא לא האויבת של האזרח אלא מי ששומרת עליו. אחרי שלוש שנים אני חושבת שלהתנדב למשטרה זו משימה חשובה, יש בה אתגר ויש גם תמורה. לשתף פעולה עם המשטרה זה לא "להלשין", לשתף פעולה עם המשטרה זה להיות אזרח טוב, אזרח שיש לו רצון שהחברה שלנו תהייה טובה יותר, חברה נקיה יותר, ללא אלימות ללא סמים וללא עבריינות.  

להתנדב למשטרה זה לתרום ולסייע לכוחות הפועלים, לעזור היכן שיש מחסור בכוח אדם, מדובר בכוח אדם נוסף שמסייע לכוחות המשטרה בהתמודדות המורכבת גם בימים רגילים וגם בחירום עד כדי הצלת נפשות.

לראיון המלא   היכנסו לקישור הבא:

 
הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות