כיתה יא5, כיתת נחשון, בבית הספר תיכון ע"ש דוד קלעי, השתתפה בקורס יזמות עסקית של חברת "כחול לבן "בהובלת המדריך רומן והמחנכת סיגל פפו.  הקורס מנה שמונה מפגשים שמטרתם עידוד חשיבה ופיתוח של יוזמות חדשניות. בסיום המפגשים התוצרים הוגשו לתחרות. במהלך המפגשים הראשונים התלמידים נחשפו לתכנים שונים כגון: חשיבות התעשייה הישראלית למשק, חשיפה לחדשנות ויזמות כחול לבן ומשמעותן.

 אחד המפגשים עסק בהבנה שאף יזם לא יכול לעבוד לבד, וחייב ליצור שותפויות כדי לממש את היוזמה. הוא מאפשר להם ליצור צוותים מתוך הבנה שעליהם להכיר את עצמם ואת עמיתיהם לצוות. החוסן של הצוות, האיזון והיציבות שלו הם אבני הבסיס של כל מפעל. בהעדרם, לא יגיעו לסיום המשימה. בנוסף, התלמידים הבינו שרעיונות צריכים לפגוש צרכנים שאינם מוכרים להם בשיגרת חייהם. לאחר גיבוש הצוות עברנו לשלב השני.

בשלב זה התלמידים עבדו בקבוצות והחלו תהליך של סיעור מוחין, בדיקת מצב השוק, סקרי שוק ופיתוח המוצר הסופי. שלב זה הינו שלב קריטי בתהליך שבו יוזמה הופכת מרעיון למוצר.

במפגש האחרון התלמידים התנסו באופן מעשי בבניית אב טיפוס של מוצר לאחר קבלת החלטות על היבטים מגוונים שלו כגון: קהל היעד, עלות המוצר, מידת הנחיצות שלו.

 

יזמות3מעמד לספר ולטלפון – מעמד המשלב בין ספר לטלפון נייד. המעמד  מאפשר לקוראי ספרים לקרוא ותוך כדי גישה מהירה ונוחה להשתמש בתרגומון. כמו כן, הוא מציג מידע על הספר. המעמד עשוי מפלסטיק כך שאפשר לקחת אותו ממקום למקום. בנוסף, ניתן לכוון את זווית המשענת של הספר ולדאוג שהדפים יישארו ישרים בעזרת תופסנים, לנוחות הקורא. המעמד מורכב משני משטחים המונחים בהצלבה זה על זה. בקדמת המעמד, לפני הספר, יתחבר המעמד של הטלפון לתופסנים, כך שבזמן הקריאה ניתן יהיה להשתמש בטלפון כתרגומון נייד.

 

יזמות2musiConnect– פלטפורמה אינטרנטית בשם MusiConnect ליצירת מוזיקה שיתופית. מטרת הפלטפורמה היא קישור בין מוזיקאים (מלחינים, משוררים, נגנים וזמרים) על מנת שיוכלו ליצור ביחד שירים ומנגינות. לדוגמה, למלחין שבבעלותו מנגינה, יוכל משורר להתאים מילים ולהפך. זאת בהתאם לקטגוריות שונות- כמו רוק ופופ, כשמדובר במנגינה ועצוב ושמח כשמדובר במילים. הפלטפורמה המדוברת למעשה מאפשרת למוזיקאים להיחשף למוזיקאים אחרים בצורה יעילה וליצור ביחד בהתאם לצרכיהם. כמו כן, האתר מתאים גם לחובבנים ואוהבי מוזיקהניתן יהיה להאזין ליצירות שיתופיות שכבר נוצרו באתר וכן לקרוא ולכתוב ביקורות עליהן. הפלטפורמה שלנו שמציעה שיתוף מלא בתהליך היצירה, ויצירה משותפת.

 

יזמות1AppCoholהמוצר שלנו מבצע בדיקת שיכרות (בדיקת נשיפה-ינשוף/ בדיקה בעזרת טביעת אצבע). המוצר מתחבר לטלפון (דרך aux או דרך חור ההטענה) ומבצע בדיקת שכרות. בעזרת אפליקציה נלוות, יקבע האם המשתמש שיכור או לא. במידה ותוצאת הבדיקה שלילית, שלט פתיחת הרכב לא יתפקד ותשלח הודעה לבעל הרכב (הורים לדוגמא) בעלת מיקום האוטו. אם התוצאה תהיה חיובית, האוטו יפתח ויפעל כרגיל.

 

יזמות4כביסל- סל כביסה מחולק שאליו אפשר להכניס את הכביסה, להכניס אותו למכונת הכביסה ואפילו להעביר למייבש. כל הפעולות במוצר אחד! כך ניתן יהיה לכבס בצורה יעילה, חדשנית ונוחה לתפעול.הסל יחולק לארבעה תאים נפרדים, בתוספת מקומות יחודיים לגרביים, בכדי להקל את פעולת המיון והקיפול.

 

יזמות5GPS.O.S – צמיד לאיתור מיקום. בצמיד מותקן שבב GPS שנותן מידע על מיקומו של הצמיד ומאפשר איתור של המשתמש. הצמיד מיועד בעיקר לגני שעשועים. הצמיד משמש לאיתור ילדים אשר הלכו לאיבוד. יתרונותיו של המוצר הינם איתור מיקומם של הילדים בכל עת, על ידי ההורים. בנוסף, סיפוק מידע לחברות הפארקים על מידת האטרקטיביות של כל תחנה, וכן זמן ההמתנה בכל אטרקציה.

 

יזמות6Synty Simpleמדובר באפליקציה חדשנית וחינמית, אשר תשנה את תחום הוראת המוזיקה והאוטו-דידקטיה, אפליקציה עושה שימוש בשיטת הפרוטולסl (ProToos) על מנת לספק נוחות ונגישות ברמה חדשה לנגני המוזיקה המתחילים והחובבים. האפליקציה מאפשרת גזירת טראקים (track), רצועות מוזיקליות לבחירת המשתמש ואימון מתמיד באמצעותם, בשילוב ליווי וירטואלי טכני ונגיש למתחילים. האפליקציה שמה דגש על פונקציית השיתוף, ומאפשרת לכל משתמש להפיץ את תוצריו המוזיקליים הסופיים, על מנת להעיד על התקדמותו. תהליך זה מעיד על יעילות האפליקציה.

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות