תלמידים והורים יקרים,

ד
ד"ר אבי בנבנישתי – מנהל תיכון קלעי

בימים אלה אני נכנס לתפקידי החדש כמנהל תיכון קלעי בגבעתיים. אני מודה לקברניטי העיר על הבחירה בי למשרה הרמה, ואעשה ככל שלאל ידי להיות ראוי לאימון זה. ברצוני להודות מעומק הלב לצוות הנפלא של בית הספר, ולוועד ההורים המוסדי על קבלת הפנים החמה ותומכת.

החזון שלנו

להפוך את בית הספר התיכון קלעי גבעתיים תוך חמש שנים לבית ספר מעורר השראה ומודל לחיקוי במערכת החינוך בישראל על בסיס של הישגים לימודיים וחברתיים מוכחים. אנחנו נהפוך את בית הספר שלנו לפורץ דרך, המצליח להתאים עצמו באופן המיטבי להתפתחויות שחלות בעולם החדש, והמפלס נתיבים עבור מערכת החינוך בישראל.
תיכון עירוני קלעי יהווה מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית כפי שהיינו רוצים לראות אותה. שילוב של מצוינות, חדשנות ויזמות פורצת דרך, הנשענות על בסיס ערכי איתן של רגישות ומחויבות חברתית.
בית הספר ייתן ביטוי לפוטנציאל הגלום בקהילת בית הספר: תלמידים, צוות בית הספר וההורים, להמריא קדימה ורחוק, וישכיל לתת לתלמידינו את הכלים והמיומנויות שיאפשרו להם להיות מובילים בעולם המחר. במקביל, נשאף לחזק בקרב תלמידנו את הרגישות והמחויבות החברתית. נעמיד בסדר עדיפות גבוה בחיי בית הספר את הערך של נתינה למען האחר, החלש, השונה ונחזק את ההיכרות של תלמידנו עם רבדיה השונים של החברה הישראלית.
אנו נפעל כדי שבוגר מערכת החינוך של תיכון קלעי יתאפיין ביצירתיות, סקרנות, יזמות, חשיבה מחוץ לקופסא, בעל יכולת למידה עצמאית, ויידע גם לבקר ולהטיל ספק. במקביל, נפעל באופן עקבי לחזק בקרב תלמידנו את המיומנויות החברתיות של: נתינה, שיתוף פעולה, חברות ועבודת צוות, ונפתח בקרבם את הראייה הרב תחומית הרחבה, ואת תחומי הידע והעניין בתחומים מגוונים, כגון: ספרות, היסטוריה, אומנות, ספורט ועוד.
בית הספר יהפוך לעוגן של קהילת בית הספר: הורים, מורים, תלמידים, ויהווה מודל לשיתוף פעולה וחיזוק הרצפים עם הקהילות של בתי הספר היסודיים המזינים אותו.
אנחנו מתחילים יחד מסע ארוך ומאתגר לעיצובו ומיצובו של בית הספר שלנו כמוביל ופורץ דרך בעשייה החינוכית במערכת החינוך. יש לנו חזון מוביל, ערכי ליבה משותפים, ודרכי פעולה מוגדרות. עם זאת, המבחן של כולנו הוא בביצוע. אני בטוח שבעבודה משותפת נוכל להביא למימוש החזון הבית ספרי, ונצליח להפוך את בית הספר שלנו למקור של גאווה ותקווה.

בברכה

ד"ר אבי בנבנישתי
מנהל תיכון קלעי 

 

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות