ביה"ס התיכון ע"ש "דוד קלעי"  

ביה"ס נוסד בשנת 1938 (תרצ"ח) והיה ביה"ס התיכון הראשון בעיר. מאז היווסדו, שוכן ביה"ס בשכונת בורוכוב -שכונת ה"פועלים" הראשונה שהוקמה בישראל. ביה"ס נוסד ככיתות המשך לביה"ס היסודי "בורוכוב", והוקם בצריף של הנוער העובד, ששכן ליד בי"ס זה. מספר בוגרי המחזור הראשון היה שמונה תלמידים.
מנהלו הראשון של ביה"ס היה מר יונה גייזלר והוא ניהל אותו במשך 41 שנים משנת 1938 עד שנת 1978. אחריו ניהל את ביה"ס מר צבי צבר עד שנת 1996. המנהל הבא היה מר עמיחי ברלד שניהל את ביה"ס עד שנת 2006. משנה"ל תשס"ז ניהלה את בית הספר הגב' גליה שפירא. החל משנת הלימודים תשע"ז ינהל את בית הספר ד"ר אבי בנבנישתי.
מדיניות ביה"ס הייתה חינוך ברוח ערכי מפלגת העבודה-מפא"י ושולבו בה ציונות, השכלה, עבודה ותרומה לקהילה. על כן אין זה מפתיע, ש"תיכון קלעי" ו"קן בורוכוב" של תנועת הנוער העובד והלומד ניצבים זה לצד זה. עם השנים שינה ביה"ס את פניו, התחדש והתאים את עצמו לצרכים ולדרישות של המציאות המשתנה.
היום בית הספר פועל בנחישות לתת ביטוי לפוטנציאל הגלום בקהילת בית הספר: תלמידים, צוות בית הספר וההורים, ולתת לתלמידיו את כלים והמיומנויות שיאפשרו להם להיות מובילים בעולם המחר. במקביל, שואף בית הספר לחזק בקרב התלמידים את הרגישות והמחויבות החברתית, ומעמיד בסדר עדיפות גבוה בחיי בית הספר את הערך של נתינה למען האחר, החלש, והשונה ואת ההיכרות של התלמידים עם רבדיה השונים של החברה הישראלית.
אנחנו מאמינים שתיכון עירוני קלעי יהווה מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית כפי שהיינו רוצים לראות אותה: שילוב של מצוינות, חדשנות ויזמות פורצת דרך, הנשענות על בסיס ערכי איתן של רגישות ומחויבות חברתית.

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות