ביום ה', ה10.11 יצאה שכבת ט' מתיכון קלעי לגיחה ביער בראשית במסגרת שיעור של"ח. לקראת הגיחה, ערכה כל כיתה  מספר רב של הכנות שכלל הכנת תפריט אוכל שהוכן מראש, קביעת תפקידים שביצע כל תלמיד במהלך הפעילות ורשימת ציוד שכל תלמיד נדרש להביא שכללה מנגלים, סכו"ם, קרשים, קערות ועוד ציוד שהיה נדרש לגיחה, תוך הסכמה הדדית לכבד ולשמור על הציוד של כולם. כמו כן, גיבשנו סגנון לבוש אחיד לכיתתנו מה שדרש מאיתנו יצירתיות רבה. במהלך ההכנות לגיחה אשר דרשו מאיתנו השקעה רבה, התגבשנו ככיתה: ההכנות הכיתתיות דרשו מכל אחד לשתף פעולה עם האחר ובכך למדנו להכיר אחד את רעהו, לגלות את נקודות החוזק שבכל אחד וכך לתת לכל ילד הזדמנות להפגין את יכולותיו במסגרת הפעילות.

כשהגיע יום הגיחה עלינו על האוטובוס מלויים בקריאות שמחה, התרגשות ובמורליים כיתתים. יצאנו לכיוון יער בראשית שבפארק הירקון חדורי מוטיבציה ומרוממי רוח. האווירה בנסיעה היתה נעימה וכולנו היינו בציפיה לקראת הגיחה. כשהגענו ליער בראשית התיישבנו במעגל וביחד עם המחנכת גיבשנו חמישה ערכים שלפיהם נהגנו לאורך כל הפעילות הכיתתית. לאחר שגיבשנו את חמשת הערכים יצאנו למסע הפעלות חוויתי שבו נדרשנו לעבור מסלולי מכשולים ולצלוח אתגרים תוך כדי שימוש בעבודת צוות ובשיתוף פעולה בין ילדי הכיתה. לדוגמא, באחת התחנות היינו צריכים לעבור מסלול מכשולים כשאנו מכוסי עיניים. בתחנה זו למדנו להקשיב, לסמוך ולבנות מערכת הדדית של אמון עם חברינו לכיתה, כי בלעדיהם לא היינו מסוגלים לסיים את המסלול בהצלחה.

לאחר סיום הפעילויות בתחנות התבקשנו לבנות מחנה כיתתי ולהכין ארוחת צהריים כיתתית. לכל אחד מהתלמידים היה תפקיד- לבנות את המחנה הכיתתי שכלל שער מסתובב, להדליק את המדורה, להכין את הארוחה, לקשט את המחנה הכיתתי ועוד… לכל אחד היה תפקיד שחולק מראש. כולנו עבדנו במרץ ובשיתוף פעולה בהכנת האוכל ובסידור המחנה. ילדים שגמרו את מטלתם התנדבו לעזור לחבריהם שעדיין לא גמרו את המטלה שהוצבה להם. תמיד היה צורך בעזרה נוספת. הייתה אווירה כיתתית מופלאה של עבודת צוות ושיתוף פעולה בזמן בניית המחנה והכנת האוכל. בתפריט היו מגוון מאכלים: סלט קצוץ, סלט עלים, קבבים, שניצל תירס, פיתות, חומוס, טחינה ולקינוח כדורי שוקולד. התפריט נבנה ביחד תוך התחשבות בתנאי ההכנה וברצון התלמידים. בסיום הכנת האוכל הדבר היחידי שנותר לעשות הוא עריכת השולחן בה הושקעה חשיבה רבה. השולחן עותר בצבעי הדגל (כחול ולבן) בטוב טעם וקושט בקישוטים ממוחזרים במטרה לשמור על הסביבה, שצבענו בכחול-לבן.

לאחר הארוחה, בה כולנו אכלנו והחזרנו אנרגיות מהמשימות המאתגרות, היה חסר דבר אחד אחרון כדי שהיום הזה יהיה מושלם- מסיבה ישראלית! במסיבה השכבתית כולנו שכחנו שאנו בתחרות מול הכיתות האחרות, רקדנו ונהנו ביחד והשתחררנו מהיום המתיש.

אחרי המסיבה הישראלית סידרנו את המרחב הכיתתי בזריזות והתכוננו לקראת המסדר שבו סיכמו את היום המורים והמש"צים שליוו אותנו במהלך הפעילות ונערכה הכרזה על הכיתה המנצחת. רכז השכבה דיבר איתנו על היום שעברנו ולבסוף חשף את הכיתה המנצחת. למרות שהכיתה שלנו לא זכתה בתחרות, אנחנו מרוצים וגאים מאוד בתוצרים הכיתתים ובגיבוש שנוצר. זכינו בלהכיר את עצמנו ככיתה ולמדנו איך צריכה להיראות כיתה מנצחת.

שכבה ט ביער בראשית

הגדרות כלליות כניסה למערכת